alexsodin: (Default)
2017-10-11 05:58 pm

Спроба перекладу

 Приблизно так без вичитки виглядає переклад:
Блукач


У особистості завжди є етична основа, що не може бути переглянутою через зміни зовнішніх умов

Сергій Бережной

Сон совісті народжує чудовиськ

Перефраз

Або оцей слимак набагато сміливіший, ніж я думав, або він сильно переоцінює моє почуття гумору, - я був дещо осатанілим, розглядаючи "світ бога зла". Абсолютного зла. Те, що мене оточувало не  справляло якогось особливого враження. Тим більш не викликало потрясіння.

Невеличка кімната. Стіл та два крісла різного формату ось і весь інтер’єр, що був дещо доповнений голими жовтуватими стінами. Зелене листя пхається у вікно. І якийсь хлопчина п'є каву, сидячи за столом. Знайомий іще з Землі аромат лине звідусіль. Миска з печивом та піала з бурштиновою рідиною, що нагадує мед, знаходячись  поруч з купою якихось папірців та акуратно складеними книгами, завершують вигляд цієї,  так би мовити, оселі бога.

Сірий, плямистий мов тигр, кіт блимнув презирливо очиськами у мій бік і знову байдуже втупився в акваріум з червоними рибками. Було помітно, що він серйозно та надовго влаштувався на колінах у хлопця, і що ніякі незвані гості не зможуть порушити його котячий спокій.

На відміну від кота, я відчував, що в мені все накипає. У першу мить мені здалося, що я знову на Землі. Таким видався контраст цієї кімнати з усім , що я побачив за останні півроку. Палаці, бараки, фортеці, камери з решітками у підземеллях, маленькі кімнатки з земляними підлогами, вкритими соломою. А ця кімната дещо нагадувала квартиру у земній висотці або навіть "хрущовці" - не тісну але стиснуту з усіх боків  такими ж похмурими коробочками з цегли або ж з бетону.

Розгубленість, що була викликана отим контрастом, пройшла, і я вже уважніше поглянув на того хлопчака, що продовжував сидіти за столом.

Той відкинувсь на спинку крісла і дивився на мене якось дивно та по дитячому беззахисно. На його обличчі був, здавалося, відчай, але розкута манера сидіння та дещо втомлений погляд плутали усі карти та вибивали з колії. Знову якісь дивні контрасти та безглуздя.

- Слухай, де це я?

- А куди би Вам хотілося, пане? - легка посмішка майнула по обличчю хлопчика.

- Малюк, до чого ті жарти? Ось один уже пожартував зі мною і тепер, навіть я не знаю, чим усе те для нього закінчиться. Скажи но мені краще, де тут є вихід, і я позбавлю тебе і твого кота від сумнівного задоволення бачити мене.


alexsodin: (Default)
2017-10-11 12:52 pm

Пригоди тривають

 Формально перша книга Бродяга закінчена в зв'язку з конкурсом. Але в дійсності зараз пишеться четверта частина першої книги. Назва Бродяга 2. Насправді друга книга циклу буде не номерна і назва в неї буде власна )
Для бажаючих почитати ссилка: 

https://author.today/reader/11111/58213

Про долю українського перекладу поки що розмірковую. Можливо спробую сюда залити декілька частин для оцінки якості. Пишіть, якщо є зацікавленність. 
alexsodin: (Default)
2017-10-02 01:07 pm
Entry tags:

А в чому ж відмінність між Каталонією та Донбасом?

 Одні прагнуть незалежності і єдності в суспільстві, а інші залежності від агресивного сусіда і чисток тих, чиї діди неправильно воювали.
Співпадіння?
До речі і в Каталонії ці процеси приведуть спершу до проблем, а от чи буде краще - побачимо. З другого боку я далекий від місцевої проблематики, так що можу тільки спостерігати.
alexsodin: (Default)
2017-09-21 08:37 pm

Дивні люди

Подивився на ютубі відео. Рашистські вчителі разом з чувачком у погонах пресують школяра. Той пише все на телефон в кішені і видбивається як може. Лейтмотив аргументів вчителів:

Ты можешь сесть не только за два бейджика, а за мысли...

мене забавляє здивування в комментарях. Ніби вони не розуміли до чого йде. На мій погляд їм вже пізно боротись за свої права. Якщо не готові то повномасштабної громадянської війни. Схоже, що й пять років назад вже було пізно.
alexsodin: (Default)
2017-09-12 04:10 pm

А якщо в корінь глянути?

Притистояння Порошенко-Юля, а тепер плюс Саакашвіллі я не розглядаю як боротьбу за владу. Я розглядаю, як спробу дискредитувати Україну. От як Трамп США. І якщо можу лише припустити, що порох свідомий співучасник процессу, то повірити, що юлька з міхою випадково проходили поряд не можу ніяк. А ми всі зараз не рятуємо країну, а тупо спостерігаємо. Як вже було в Криму і на Донбасі.
І це дуже погана ознака.
До речі. Якщо це провокація, то дуже гарно спланована. І порох в це встряв не з великого розуму. Але віділлеться нам. Тому ж таки путіну на нашого президента начхати. Його цікавить інший результат(((
Я вже був впевнений, що більше голодомору нам кацапи не влаштують. Схоже рано сказав гоп(((
alexsodin: (Default)
2017-09-11 04:35 pm

Скажить мені будь ласка, що я тупий і не вмію користуватися гуглом!

Дружина все ж почала переклад Бродяги. Почав шукати самвидат. В вікі нашій пафосна коротенька стаття, ак самвидат в совковому середовищі допамагав зберігати культуру нації. Про сьогодення нічого. Бо нічого нема! Нічого не шукається!
А куди піде починаючий автор, коли захоче відгуку читачив на етапі написання твору? До кацапських сайтів. І коли він там розкрутиться і почне видаватися, то мало хто потім звідти піде. І знову готові російські писменники. І будемо казати, що кацапи злодії. Злодії, але де наш самвидат?
Може я таки тупий і не вмію шукати? Підкажіть будласка сайти, може хто знає?
PS: згадав момент один. Читав твір. Класно написано. Думаю, чи не українець часом. В деяких росіян комплекси в самлібі лізуть. Національні. І от в тексті гроші сплавають і саме гривні. Твір в стадії написання. Приходжу, читаю продовження - вже не гривні, а рублі. От так процес іде. Це був чи то Їздовий гном, чи то щось інше - точно не пам'ятаю.
PPS: Щоб не склалося враження, що я тут перебираю харчами. Я шукав україномовну аудиторію для відгуку, а не куда б покласти файл онлайн. Так дружина поки що і у стіл перекладати може )
alexsodin: (Default)
2017-09-10 11:11 pm

Все серйозно?

Схоже юля і ко з третьої спроби таки розкрутить натовп на массові протести? Кого цікаво це тішить?
alexsodin: (Default)
2017-09-10 05:43 pm

Країні потрібна люстрація

Вже давно. Бо чим дальше, тим страшніше(((
alexsodin: (Default)
2017-09-09 11:45 pm

Цікавий діалог вийшов))

http://iskatel.dreamwidth.org/1998064.html#comments
Багато прикладів використання маніпулятивних технік. Згадав прямо кремлеботів!
Висновок ще цікавіший))) і несподівний )))))
alexsodin: (Default)
2017-09-06 06:35 pm

Таки вдалося пролізти в мінстець?

Якось ібігдан став все частіше впарювати якусь дічь! От про іномарки зовсім загнався. Хоча там репост формально, але який! Скоро путіна цитувати почне?
alexsodin: (Default)
2017-09-01 06:37 pm

Потроху рухаюсь вперед

Вичитана перша частина "Бродяги" разом з прологом.
http://samlib.ru/a/aleksandr_werbowoj/chastxperwaja.shtml
https://author.today/reader/4370
Цікава ваша думка, чи достатньо чистовий варіант вийшов.
alexsodin: (Default)
2017-08-24 08:49 am

Вітаю!

З днем незалежності України! Бажаю всім нам, щоб наш прапор і наша країна сягнули зірок разом з усім цивілізованим світом. І щоб теперешній період мороку в світовій історії розтанув як дим і якомога швидше!
alexsodin: (Default)
2017-08-23 01:19 pm

А що нам про це каже наука?

Якщо жабу кинути в гарячу воду - вона вистрибне. Якщо жабу нагрівати повільно, то вона спершу пристосується, а потім звариться, знесилена і нездатна навіть пливати, а не те що стрибати.
Нас теж гріти намагаються, але за росіянами спостерігати вже попкорн в горло не лізе. І от питання - вистрибнуть, чи ні?
alexsodin: (Default)
2017-08-18 08:30 am

Мабуть і справді найкращій

Ось туточки біографія пересічного руськомірного святого: http://andreistp-feed.dreamwidth.org/4496632.html.
І в когось після цього ще є питання чому сталін до сих пір найкращій володар для рузьких? Новий царьок намагається діяти в парадигмі, яка сподобається його рабам. І таки має результат.
PS: нехай не пересічного, але все ж!
alexsodin: (Default)
2017-08-16 06:34 pm

Якщо комусь цікаво

Нагадую, що мій "Бродяга" поступово пишеться і виложений на самліби:
https://author.today/work/4370
http://samlib.ru/a/aleksandr_werbowoj/
Був би вдячним за відгуки, або гарні оцінки ))) Вони збільшують рейтинги, а значить читацьку аудиторію. Що в свою чергу підштовхує автора все ж завершити роботу )))
alexsodin: (Default)
2017-08-12 08:22 am

Знову до конспірології

Втративши надію дестабілізувати внутрішню політику США, товаріщъ терміново зайнявся дискредитацією зовнішньої? Мексиканці і канадці, будьте на сторожі! Вінісуела не остання ціль.
alexsodin: (Default)
2017-08-10 07:58 am

Їм дійсно не моторошно?

Я не думаю, что до этого дойдет. (с) пересічний житель російської імперії 1904

Ich glaube nicht, es so kommen würde. (с) пересічний житель германії 1932

Я не думаю, что до этого дойдет. (с) пересічний житель радянської імперії 1936

من فکر نمی کنم آن را به این آمده (с) пересічний житель ірану 1978

Я не думаю, что до этого дойдет. (с) пересічний житель росії 2017

Навіяно відео Сотника. Покірність омріяна десятками поколінь російських царів.
alexsodin: (Default)
2017-08-09 08:23 am

Шо се робиться, поки я у відпустці???

Ох зірве трамп (в смислі лузер) злість не північно-корейцях. Але в мене питання: "а вовочка дозволив?"